W dzisiejszych czasach każdy z nas marzy o pięknym uśmiechu i atrakcyjnym wyglądzie. Dzięki nowoczesnym metodom leczenia ortodontycznego mamy szansę na ich realne spełnienie!

Poza poprawą wyglądu i samopoczucia, skutecznie przeprowadzone leczenie ortodontyczne zapewnia poprawę jakości żucia, lepszą wymowę oraz mniejszą skłonność do próchnicy i odkładania się kamienia nazębnego.

Naszym Pacjentom oferujemy:

Wielu wadom zgryzu można zapobiec stosując wczesne postępowanie profilaktyczne. W tej fazie leczenia ocenie podlega zgodność zgryzu dziecka z normą rozwojową dla jego wieku oraz kontrolowanie prawidłowej funkcji żucia, oddychania, mowy, sposobu połykania. W przypadku nieprawidłowości ortodonta zaleca wykonywanie odpowiednich ćwiczeń lub leczenie prostymi aparatami ortodontycznymi tj: płytka przedsionkowa, opaska.

Wyróżniamy aparaty stałe: metalowe (bardziej wytrzymałe mechanicznie) i estetyczne(mniej widoczne, w kolorze zębów). Plusem aparatów stałych jest pełna kontrola lekarza nad Pacjentem, ponieważ założony aparat jest możliwy do zdjęcia tylko przez ortodontę. Naklejane są na zęby stałe, a głównym zadaniem pacjenta jest dbałość o higienę jamy ustnej. Potencjalny czas leczenia wynosi ok. 2 lat, w zależności od wady Pacjenta.

Przy leczeniu aparatami zdejmowanymi istotna jest współpraca Pacjenta z lekarzem, tj. przestrzeganie czasu noszenia i sposobu korzystania z aparatu. Metoda stosowana przede wszystkim u dzieci i młodzieży. Aparaty te są samodzielnie wkładane i wyjmowane z ust przez Pacjenta. W zależności od rodzaju leczonej wady zgryzu stosowane są różne modyfikacje aparatów ruchomych. Składają się z akrylowej płyty w kolorze wybranym przez Pacjenta oraz śruby, która jest aktywowana przez Rodziców najczęściej raz w tygodniu. Czas leczenia aparatami ruchomymi i jego skuteczność są uzależnione od rodzaju wady, wieku Pacjenta oraz wspomnianej wcześniej współpracy.

W zależności od przypadku można: sprawdzić zęby do łuku zębowego dzięki dzisiejszym aparatom stałym, co spowoduje samoistne wyrzynanie się zęba lub zastosowanie zabiegu odsłonięcia zębów poprzez przyklejenie na nim zamka ortodontycznego.

W różnych przypadkach wady zgryzu przed zabiegiem chirurgicznym wymagają wcześniejszego leczenia ortodontycznego. Ponieważ przyczyny wad są różne, leczenie może byc złożone i prowadzone przez kilku specjalistów.