CZYM JEST INVISALIGN®?

Invisalign prostuje zęby za pomocą kompletu przezroczystych, wymiennych alignerów, które są wykonywane na zamówienie – specjalnie dla twoich zębów. Każdy aligner będzie wymieniany co dwa tygodnie, tak  aby twoje zęby stopniowo przesuwały się we właściwe miejsce – dzień po dniu i milimetr po milimetrze.

JAK TO DZIAŁA?


Przed opracowaniem planu leczenia wybrany przez ciebie Lekarz Invisalign wykona wycisk twoich zębów, aby sprawdzić, czy można będzie je wyprostować za pomocą systemu Invisalign. Po potwierdzeniu takiej możliwości zostanie opracowany szczegółowy plan leczenia z wykorzystaniem ClinCheck®, naszego narzędzia do tworzenia wirtualnego, trójwymiarowego projektu terapii. Oprogramowanie ClinCheck prezentuje sekwencję ruchów zębów, które następują w trakcie leczenia – dzięki temu jeszcze przed rozpoczęciem terapii możesz zobaczyć, jak powinny wyglądać twoje zęby na koniec leczenia.


Po rozpoczęciu terapii Invisalign każdy zestaw wykonanych specjalnie dla ciebie alignerów należy nosić przez dwa tygodnie. Wraz ze zmianą kolejnych kompletów alignerów twoje zęby rozpoczną swą podróż, by stopniowo, milimetr po milimetrze, przesunąć się na planowane ostateczne miejsce.
W tym czasie niezbędne są wizyty kontrolne u Lekarza Invisalign, który będzie monitorować postęp leczenia i dbać o twój komfort w jego trakcie.


Czas trwania terapii jest różny dla każdego pacjenta i zależy od złożoności danego przypadku. Pamiętaj, aby w rozmowie z Lekarzem Invisalign omówić twoją sytuację i cele, określić najlepszy sposób zastosowania Invisalign oraz uzgodnić plany.

3000000


ZADOWOLONYCH PACJENTÓW

Nie czekaj! Umów się na wizytę!

dr Magdalena Mazur

Certyfikowany Lekarz Invisalign

KONTAKT